Samostojeći paneli i plakati na zidovima promiču poruke muzeja i razotkrivaju mitove o vaginama.
Jedan izložak objašnjava da se vagine same čiste i da su higijenskije kada ih štite stidne dlačice. Drugi se bavi mitom da bi ispiranje Coca Colom nakon spolnog odnosa moglo spriječiti trudnoću, što je bilo popularno mišljenje u SAD-u 1950-ih i 1960-ih.
Internetski Muzej vagine u Austriji osnovan je 2014., ali ovaj u Londonu ističe da je "prvi stvarni muzej u svijetu posvećen rodnicama, stidnicama i ginekološkoj anatomiji".
Schechter je kazala da je željela otvoriti muzej nakon što je otkrila 50 "velikih mitova" o vaginama u svijetu i osjetila da postoji potreba za "sigurnim i inkluzivnim prostorima za takve razgovore".
Schechter je osnovala muzej kao dobrotvornu organizaciju prikupivši putem skupnog financiranja na internetu početnih 50.000 funti.
"Očekujemo da ćemo ostvariti zaradu putem našeg dućana i internetske prodaje, putem organiziranih događanja i donacija", rekla je kustosica Sarah Creed.
Destigmatizacija vagine
Planirani "eventi" kreću se od "edukacijskih diskusija, knjiških klubova i informacija od dobrotvornih organizacija do večeri binga i pub kvizova", rekla je, ističući da je bit u tome da su svi edukativni.
Muzej je dobio i dozvolu za točenje alkohola, iako su neki susjedi bili zabrinuti da bi to moglo dovesti do bučnih zabava.
"Ni u kojem slučaju se ne reklamiramo kao lokacija za zabave", rekla je Creed, dodajući da zahtjeve za rezervaciju prostora razmatraju od slučaja do slučaja.
Mogući su grupni posjeti za škole, a muzej je već organizirao i radionicu za muškarce pod nazivom "Kako biti muški saveznik".
Creed ističe da je važno da se svakoga jednako educira o toj temi, napominjući da su im neki posjetitelji kazali da za neke stvari kojima se bavi muzej nikada nisu čuli.
Muzej će zahvaljujući svojoj lokaciji vjerojatno privući i strane turiste.
Glumica Gillian Anderson i voditeljica Jameela Jamil neke su od slavnih osoba koje su podržale muzej na društvenim medijima, gdje se susreo s cenzurom prilikom pokušaja prodaje.
"Imali smo problema, na primjer, s Facebookom jer je njima vagina opscena riječ. Velik dio našeg pokreta odnosi se upravo na destigmatizaciju te riječi", kazala je.