SVAKI svjestan čin pojedinca u korist određenog dugoročnog cilja predstavlja pojedinčevu snagu volje.
Za uobičajene dnevne aktivnosti, kao što je redovito ustajanje iz kreveta u ranim jutarnjim satima radi zadovoljavanja financijskih potreba, potrebna je snage volje.
Snaga volje izravno je povezana s procesima u mozgu.
Snagu volje pojedinci bi trebali razvijati kako bi se uspješno borili protiv trenutnih užitaka koji nisu u skladu s njihovim dugoročno postavljenim ciljevima.
Predlažemo 6 načina putem kojih ćete zasigurno razviti vašu snagu volje, odnosno povećati sposobnost samokontrole kako ne biste bezrazložno izbjegavali odlaske na treninge.
1. Testirajte vaše tijelo
Ne postoje adekvatna istraživanja koja bi potvrdila kako je snagom volje moguće prisiliti se na gotovo sve aktivnosti, pa tako i one koje stvaraju osjećaj stresa i izrazitog fizičkog i psihičkog napora.
Neki stručnjaci tvrde kako samostalno prisiljavanje pojedinca na izvršenje određenih aktivnosti koje ga užasavaju u slučaju izbjegavanja određenih aktivnosti koje želi kontinuirano izvršavati djeluje vrlo pozitivno.
Dakle, izbjegavanje odlaska na trening možete "kazniti" tuširanjem s hladnom vodom.
2. Budite siti
Neki znanstvenici vjeruju kako šećer pospješuje snagu volje.
Unosite adekvatne količine nutritivnih elemenata kako biste imali dovoljno i snage i volje za izvršenje zadataka, odnosno aktivnosti koje biste voljeli izvoditi.
3. Stvorite dosadnu atmosferu
Ukoliko ste se udobno smjestili u vašem domu kako biste gledali vašu omiljenu seriju u vremenu koje ste prethodno odredili za trening u teretani predlažemo vam da ugasite televizor, sklonite hranu sa stola te ne komunicirajte s okolinom.
Iz manje privlačne atmosfere odlazak u teretanu za vas biti znatno bezbolniji.
4. Ne umarajte se prije treninga
Prema određenim saznanjima osobe koje u vremenu koje provedu na puta prema teretani igraju video igre imaju znatno manje snage za izvedbu treninga.
Ljudski mozak ne razlikuje korisnost određenih aktivnosti, već samo da je djelovao.
U vremenu prije treninga nastojte se opustiti aktivnostima kao što je slušanje glazbe.
5. Spavajte
Nedostatak sna utječe na raspoloženje te izvođenje svih aktivnosti.
Kako biste bili adekvatno raspoloženi i u mogućnosti za kvalitetno treniranje omogućite vašem organizmu adekvatan odmor.
6. Izbjegavajte aktivnost na društvenim mrežama
Ljudi nerijetko i postavljanje statusa na njihovom Facebook profilu doživljavaju kao izvršenje određenog zadatka.
Izvršavanjem nebitnih zadataka može se stvoriti osjećaj premorenosti te možda upravo radi postavljanja statusa na vašem društvenom profilu nećete imati dovoljno energije za odlazak na trening.
Nadalje, moguće je da ćete stvoriti osjećaj kako ste u danu bili vrlo produktivni i kako ste izvršili dovoljan broj dnevnih aktivnosti, a što može dovesti do smanjenja motivacije za izvršenje aktivnosti koje bi tek trebale uslijediti.
Postavljanjem statusa ili komentiranjem fotografija nagradite se nakon što ste izvršili sve vama zaista značajne dnevne aktivnosti.